Zdrowe Serce

Tlenek azotu


Dlaczego tlenek azotu?

Układ krwionośny składający się z arterii i żył działa wedle następującej zasady - arterie przenoszą krew bogatą w tlen do poszczególnych organów, podczas gdy żyły przenoszą krew pozbawioną tlenu do serca. W centrum tego zamkniętego systemu znajduje się serce. Z czasem w arteriach i żyłach może dochodzić do nieprawidłowości, najczęściej spotykane to zwężenia, które zakłócają prawidłowy obieg krwi.

Im lepiej pracuje nasz krwioobieg tym lepsze nasze samopoczucie.

Podaruj ciału to, czego najbardziej potrzebuje

Aktywność fizyczna / ćwiczenia, jak i odpowiednie składniki naszej codziennej diety dają ciału szeroką gamę korzyści

Naukowe badania, między innymi Doktora Luisa J. Ignarro powodują, że możemy za udowodniony uznać fakt pozytywnego wpływu tlenku azotu na poprawne funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Tlenek azotu produkowany jest przez ludzkie ciało, poszerza arterie i żyły, co zapewnia odpowiednią cyrkulację krwi i dostarczanie właściwej ilości tlenu dla całego organizmu. Dodatkowo przeciwdziała on chorobom układu sercowo-naczyniowego oraz zapobiega powstawaniu zawału oraz udaru mózgu. Szczególnie ważne staje się to z upływem wieku oraz w nocy, kiedy spada naturalna produkcja tlenku azotu przez nasze ciało. Spożywanie suplementu diety, który wspomaga produkcję tlenku azotu staje się zatem istotnym działaniem dla utrzymania zdrowego ciała, nawet w bardzo zaawansowanym wieku.

Czym jest tlenek azotu?

Być może jeszcze nigdy nie słyszeli Państwo o tlenku azotu. Badania naukowe na całym świecie wykazały jednak, że wpływa on pozytywnie na działanie płuc, wątroby, żołądka, nerek oraz przede wszystkim serca. Nasz krwioobieg posługuje się tlenkiem azotu przy kontrolowaniu ukrwienia całego ciała. Tlenek azotu przyczynia się nie tylko do poszerzania arterii i żył, lecz również w połączeniu z umiarkowanymi ćwiczeniami fizycznymi wspomaga utrzymanie odpowiedniego ciśnienia krwi.

W jaki sposób mogę wspomóc produkcję tlenku azotu przez moje ciało?

Poprzez odpowiednią dietę lub przyjmowanie suplementów diety zawierających odpowiednie ilości L-Argininy i L-Cytruliny ciało jest w stanie zwiększyć produkcję tlenku azotu. Również umiarkowane ćwiczenia fizyczne wspomagają produkcję tlenku azotu, gdyż w ten sposób pobudzany jest obieg krwi w organizmie.


Wszelkie szczegóły dotyczące wpływu tlenku azotu na ludzki organizm zostały opisane w książce Dr Ignarro pt. "Nigdy więcej chorób serca" . Dr Ignarro włożył w tę książkę całe doświadczenie swojej 30-letniej pracy nad działaniem tlenku azotu, która przyniosła mu nagrodę Nobla w 1998 roku.